En İyi Boşanma Avukatları Ankara

İyi bir boşanma avukatı hissettiklerinizi anlar. Boşanma davası süreci hiç kolay bir süreç değildir. O yüzden dava süresince size destek olacak bir boşanma avukatı bulmanız gereklidir. Peki uzman bir boşanma avukatını ne şekilde bulabilirsiniz? Ayrıca duruşmanız çekişmeli mi yoksa anlaşmalı mı olacak?

Aynı zamanda boşanma davası nasıl açılır şuna da değinelim. Boşanma davaları iki tarzda açılabilir. Eğer taraflar evliliği bitirme konusunda anlaşırsa aile mahkemesine müracaat etmeleri durumunda anlaşmalı şekilde evliliğe son verebilirler. Anlaşmalı şekilde ayrılmanın gerçekleşmesi için birlikteliğin en az bir yıl devam etmiş olmasıgerekir. Eğer birliktelik bir yıldan az devam etmiş ise eşler anlaşmalı olarak evliliği bitirmek amacıyla başvuru yapamazlar. Bu halde çekişmeli biçimde başvuru yapmak durumundadırlar. Anlaşmalı biçimde ayrılabilmek için aile mahkemesine bir anlaşmalı ayrılma protokolü sunmaları gerekmektedir. Bu mutabakat metninin bir hukukçu aracılığıyla düzenlenmesi iyi olacaktır. Daha sonra taraflar aile mahkemesine çıkmalı ve anlaşmalı boşanma metnini kabul ettiklerini beyan etmelidirler. Çekişmeli tarzda evliliğe son vermek için bir boşanma sebebine ihtiyaç vardır. Bu boşanma sebebinin hakim tarafından kabul edilebilir olması gerekmektedir. Ayrıca ayrılma sebebinin kanıtlanması gerekmektedir. Boşanma davasında davacı taraf boşanma nedenlerini her çeşit kanıtla ispatlayabilir. Örneğin resimler kanıt olarak ileri sürülebilir. Çekişmeli ayrılma davaları fazlaca uzun sürebilmektedir. Davayı hızlandırmak için bir hukukçudan yardım alınmalıdır.

Boşanma Avukatı kelimesi hiç bir şekilde beynimize güzel fikirler getirmez. Bunun sebebi farkındalığımız olabilir mi? Avukatlık yapan hukukçuların bir çoğu toplumu iyileştirmek için seçmemiştir avukatlığı. Çoğu boşanma avukatı , avukatlık yapmaya parasal nedenler nedeniyle başlamıştır. Bu sebeple Ankarada avukatınızı seçerken iyi araştırma yapmalısınız.

Fazlasıyla avukat var. Doğru boşanma avukatını hangi şekilde seçeceğim?
Boşanma avukatı belirlerken en mantıklı yol tavsiyelerdir. Diğer bir yol ise googledan iyi bir araştırma yapmaktır. Eğer Bu makaleyi okuyun bu yola karar verdiyseniz bulduğunuz avukatı öven internet blogları da aynı şekilde bulabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “En İyi Boşanma Avukatları Ankara”

Leave a Reply

Gravatar